Cool Halı'da Shaggy Halı Modelleri ve Kullanım Alanları

shaggy-hali

Cool Halı'da Shaggy Halı Modelleri ve Kullanım Alanları

Shaggy halılar , genellikle kalın ve kabarık yapıya sahip olan yumuşak halılardır. İsimlerini, tüylü veya tüylü bir görünüme sahip olmalarından alır. Shaggy halılar, dokusu ve görünümüyle rahatlık ve konfor sunar. Yumuşak ve kalın yapısıyla, ayakların altına hoş bir his verir. Genellikle oturma odası, yatak odası veya TV odası gibi evin rahatlık odalarında tercih edilir. Shaggy halılar, odalara sıcaklık ve zarafet katarak, dekorasyona farklı bir görünüm katar. Halıların farklı renk ve desen seçenekleri vardır, bu nedenle evin dekorasyon tarzına uygun bir seçenek bulmak mümkündür. Shaggy halıların düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması önemlidir, aksi takdirde tüylerin karışması veya düzensizleşmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Shaggy halılar, yumuşak dokusu ve şık görünümüyle birçok evin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Cool Halı Shaggy Halı Özellikleri

  • Kesme ölçü seçeneği ile istenilen ölçüler de yapılabilmektedir.
  • Makine dokuması halı modelimiz hav yüksekliğinin fazla olması kalın halı kategorisine girmesini sağlamaktadır kış aylarında rahat bir kullanım sağlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Çeşitli renkleri ile dekorasyonlarınızda sizlere seçenek oluşturacaktır.
  • Shaggy Halı Temizliği Nasıl Olmalıdır ?

    Shaggy halılar elde silinerek temizlenebilir yapıdadır. Fakat bu işlemin sağlıklı olabilmesi için halınızı her şeyden önce güzelce silkelemelisiniz. İplik aralarında kalan büyük parçalar böylece kendiliğinden arınacaktır.
  • Saç teli, evcil hayvan tüyü gibi ince yapılı çöplerden arınabilmesi için yapışkanlı kağıtlarla shaggy halınızın üzerinden yavaşça geçmek, bir sonraki temizlik adımını oluşturur.
  • Elektrik süpürgesi yardımıyla halınızın diplerinde biriken kiri ve tozu kolayca süpürebilirsiniz.
  • Bir kabın içerisine koyacağınız eşit miktarda beyaz sirke ve su, shaggy halınızın temizliğinde kullanabileceğiniz en etkili ve en doğal temizlik suyudur. Bezinizi karışım içinde ıslatıp güzelce sıkarak, halınızın üzerindeki lekelerden hızlıca kurtulmanız mümkündür. Lekelere özel olarak ilgilendikten sonra halınızın tamamını sirkeli suyla temizleyebilirsiniz.
  • Shaggy halı temizliğinde en önemli nokta, halınızın mümkün olduğunca az ıslanmasıdır. Sık sık temizlenmesi dolayısıyla ıslak kalması durumunda yumuşak dokusunun zarar görebileceği unutulmamalıdır. Shaggy halıları temizlemenin bir başka yolu, halı yıkama makineleridir. Eğer evinizde bir halı yıkama makineniz yoksa, ayda bir halı şampuanıyla halınızı silerek temizleyebilir ardından güneşe sererek kurutabilirsiniz. Shaggy halılar boyutları ne olursa olsun çamaşır makinesinde kesinlikle yıkanmamalıdır. Düşük bile olsa sıcaklığa maruz kalan shaggy halıların iplikleri yumuşaklığını kaybedebilir, yapısında bozulmalar meydana gelebilir.